تفاوت پرینتر لیزری با پرینتر جوهر افشان

تفاوت پرینتر رنگی با پرینتر جوهر افشان

انتخاب بهترین پرینتر یکی از دغدغه های اصلی ما در خرید این محصول و سوال “پرینتر لیزری بخرم یا جوهر افشان؟” یکی از مهم ترین سوالاتی است که هر فرد خواهان خرید پرینتر در صدد یافتن بهترین جواب برای آن است. برای انتخاب بهترین پرینتر باید چند نکته را بررسی کنید؛ اولاً اینکه هدف شما از خرید پرینتر چیست و دوماً در کجا و برای چه مصارفی می خواهید از آن استفاده کنید. پس با ما بمانید!

تفاوت پرینتر رنگی با پرینتر جوهر افشان
تفاوت پرینتر رنگی با پرینتر جوهر افشان

فرق پرینتر لیزری با جوهر افشان در چیست؟

تفاوت های مختلفی بین پرینتر لیزری و جوهرافشان وجود دارند که هر کدام می توانند در انتخاب بهترین پرینتر از نظر شما تاثیر گذار باشند. موارد زیر تفاوت بین پرینتر جوهرافشان و لیزری را نشان می دهند:

  • از نظر قیمت خرید: جوهر افشان ارزان تر است.
  • از نظر کاربرد خانگی: چنان چه به طور مداوم از چاپگر استفاده نمی کنید آنگاه ممکن است با مشکل خشک شدن جوهر مواجه شوید و باید هزینه بپردازید پس لیزری در این شرایط بهتر است.
  • استفاده مداوم برای چاپ تصاویر رنگی با حجم کم و با کیفیت: جوهر افشان بهتر است.
  • سرعت چاپ بالا: لیزری کاربردی تر است.
  • از نظر طول عمر مفید: حداقل عمر چاپگر جوهر افشان سه سال و لیزری پنج سال است.
  • هزینه هر صفحه چاپ شده: در یک شرایط مشابه، با یک کارتریج در چاپگر لیزری 6900 صفحه چاپ می شود اما در جوهر افشان فقط 400 صفحه. لازم است که بگوییم هزینه کاتریج لیزری بالاتر است اما با این حال و از نظر اقتصادی، لیزری بهتر است.
  • از نظر اندازه: پرینتر های جوهر افشان کوچکتر و سبک تر هستند.
  • چاپ متن با حجم بالا: لیزری بهتر است.
تفاوت پرینتر رنگی با پرینتر جوهر افشان

در نتیجه

در پاسخ به سوال انتخاب بهترین پرینتر باید گفت که انتخاب بهترین نوع چاپگر نسبی است یعنی شرایط محیط، نوع استفاده، هزینه ای که حاضر هستید بپردازید و غیره باعث می شوند که انتخاب بهترین پرینتر برای هر فرد متفاوت باشد. پس قبل از خرید پرینتر لازم است که تفاوت های اشاره شده را به درستی بررسی کنید و ببینید که کدام نوع برای شما مناسب تر است، سپس به سایت ما یعنی myitkala مراجعه کرده و پرینتر دلخواه خود را سفارش دهید.

برگشت به بالا
فروش آنلاین محصولات دیجیتال
x کارایی بهتر در اپلیکیشن دانلود برنامه